Studie "Park Barrandov" byla pro MČ Praha 5 zpracována na základě výběrového řízení v roce 2010. Vznikla jako podklad pro změnu územního plánu, ze které vyšel námět propojení území na obou stranách Prokopského údolí, zpracovaný ve studii Prokopská lanovka (2010).

Propojením zmíněných částí Prahy se už v minulosti zabývalo několik studií, převážně bylo navrhováno mostní propojení s vyhledáním vhodné polohy s napojením na dopravní síť. "Takovéto řešení je ale příliš velkým zásahem do krajiny, Praha 5 proto preferuje méně invazivní řešení, říká v rozhovoru pro IHNED.cz Elena Lacinová - hlavní architektka Prahy 5.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Městská část Prahy 5 počítá ve svých plánech s výstavbou lanové dráhy mezi Novými Butovicemi (Praha 13) a Barrandovem (Praha 5). Projekt má být ekologickou variantou přemostění Prokopského údolí. I tak má ale řadu odpůrců. Hlavní architektka Prahy 5 hájí v rozhovoru pro IHNED.cz jeho výhody.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.