Radní městské části Prahy 13 schválili v polovině ledna kladné stanovisko k návrhu na změnu územního plánu, který by umožnil výstavbu dvou-kilometrové lanové dráhy spojující Nové Butovice a Barrandov. Předpokládají zapojení lanovky do systému Pražské integrované dopravy.

"S touto myšlenkou přišli zástupci Prahy 5, kteří si nechali zpracovat koncepční studii a zahájili kroky k tomu, aby bylo možno v budoucnu uvést projekt ve skutečnost," informoval čtenáře radničního měsíčníku Prahy 13 (Stop) starosta této městské části - David Vodrážka.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Praha se možná dočká nové atrakce. Přes Prokopské údolí by už brzy mohla vést dva kilometry dlouhá lanová dráha. Projekt, se kterým prozatím počítají všechny zúčastněné městské části, by měl být jednou z nejdražších investic v Praze. Stavba je ale zatím spíše snem některých zastupitelů.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.