Čeští hackeři úspěšně zaútočili na stránky OSA a ukázali, že se boj proti krádežím na internetu nedá vyhrát. Prostředí se nenávratně změnilo a nakonec bude nutné, aby se obránci autorských práv přizpůsobili.

Je to podobné, jako když se změní podnebí a přijdou pravidelné záplavy. Chvíli zvyšujete hráze, ale nakonec pochopíte, že to nemá cenu a přestanete stavět domy povodni do cesty. Není to rezignace, spíš racionální zhodnocení nákladů.

Čeští hackeři naplnili výstrahy. Vyřadili web OSA i vlády - čtěte ZDE

Internetoví piráti považují svou věc za svatou a nepřestanou. Apelovat na jejich morálku je totéž jako apelovat na morálku záplavové vlny.

Boj má cenu jen do míry, která nepoškodí svobodné prostředí internetu. Větší smysl má hledání nové rovnováhy.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru