Americká technologická společnost Apple ve středu díky čtvrtletním výsledkům hospodaření posilovala a v tržní kapitalizaci útočí na nejhodnotnější soukromou firmu světa - Exxon Mobil.

Apple během obchodování ropnou firmu dokonce několikrát překonal, ale Exxon v závěru smazal ztráty a dokázal na první příčku vrátit.

Hodnota každé z firem se pohybuje okolo 415 miliard dolarů. Exxon je na 418 miliardách, tržní kapitalizace Applu je 415 miliard.  

Zatímco akcie Applu ve středu posílily o více než šest procent, Exxon se téměř celý den pohyboval v červených číslech a až na závěr dokázal smazat ztráty.

Apple poprvé překonal Exxon loni v srpnu, ale opět jen na chvíli.

Na druhou příčku mezi nejhodnotnějšími společnostmi v USA se dostal Apple v roce 2010. Tehdy z této pozice sesadil na třetí příčku Microsoft, jehož tržní kapitalizace je 247 miliard USD.

Apple v úterý oznámil, že jeho čistý zisk se v posledních třech měsících loňského roku více než zdvojnásobil a příjmy stouply o 73 procent. Výsledky výrazně překonaly očekávání analytiků. Za prudkým růstem tržeb a ziskovosti jsou vysoké prodeje telefonů iPhone a tabletů iPad během svátků, jimiž firma překonala propad růstového tempa v předcházejícím čtvrtletí.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru