Basketbalisté Nymburka jsou ve výborné formě a vůbec jim nevadí, jak nabitý jejich program v Matonni NBL, Eurocupu a VTB lize je. V utkání osmifinálové skupiny Eurocupu Nymburští porazili francouzské Gravelines 79:62 a zvítězili ve 27. utkání z posledních 28. „Je to krásné, když se vyhrává, i když hrajeme tolik zápasů,“ radoval se nymburský pivot Petr Benda.

Zvítězili jste to 17 bodů, více než čtvrtinu vám však trvalo, než jste se dostali do tempa. Proč?
Ze začátku to od nás bylo hodně unavené. Nevstoupili jsme do utkání s takovou energií, jako jsme zvyklí, a to na nás bylo vidět. Soupeř byl v úvodu rychlejší v zakončení a rychleji se dostával do protiútoků. Postupem času jsme se zlepšili, především v obraně, a naštěstí se ve druhém poločase rozehrál Tre Simmons, který vzal třetí čtvrtinu na sebe a náskok rychle narostl na patnáct, dvacet bodů. Myslím, že bez něho bychom dnes asi prohráli.