Nymburk se v úvodu trápil s přesností střelby. Přestože jen v první čtvrtině získal osm útočných doskoků (celkem za zápas devatenáct), špatnou střelbou a vlastními chybami dovolil soupeři šňůru 13:0 a devítibodové vedení. V tu chvíli se nedařilo především Pavlu Pumprlovi, který dlouho marně hledal formu z nedělního utkání s Lietuvosem Rytas ve VTB lize a jen za první půli ztratil čtyři míče.

Protočením sestavy se však Nymburk chytil a naopak Gravelines začalo mít problém s proměňováním střel. Ze stavu 6:15 to ve 14. minutě bylo 19:19. Pak se sice Francouzi nadechovali k dalšímu úniku, ale Nymburk podržel dvěma trojkami Simmons.

Americký křídelní hráč si na přelomu obou poločasů připsal na konto 16 bodů za šest minut hry a měl hlavní zásluhu na tom, že Nymburk předvedl zdrcující nápor a odskočil na dvacetibodový rozdíl. Otřesení hráči Gravelines ztratili koncentraci a chybami dávali domácím další šance na navýšení skóre. K Simmonsovi se přidal Lamayne Wilson a rozehrál se i Pumprla. K trojkovému představení se připojil také Mike Lenzly. Celkem Nymburk vyhrál třetí čtvrtinu o čtrnáct bodů.

I v poslední části táhl útok Simmons, díky němuž Nymburk ustál snahu soupeře o nápor a v závěru si už mohl náskok v klidu hlídat. Zvláště když proti nervóznímu soupeři mohl trpělivě čekat na snadné koše.

Osmifinále Evropského poháru ULEB - 2. kolo:

Skupina I: ČEZ Nymburk - Gravelines 79:62 (10:17, 31:28, 62:45)

Nejvíce bodů: Simmons 25, Lenzly 11, Benda 10, Pumprla 8 - Edwards 16, Johnson 11, Jomby 10, Albicy 8. Rozhodčí: Lamonica (It.), Šemmeš (Izr.), Maričič (Srb.). Fauly: 15:16. Trestné hody: 5/3 - 14/10. Trojky: 11:6.

1. ČEZ Nymburk 2 2 0 170:143 4

2. Valencie 1 1 0 69:63 2

3. Gravelines 2 0 2 125:148 2

4. VEF Riga 1 0 1 81:91 1