O vynucené akci informoval mluvčí automobilky Jozef Baláž. Kontrolu by měli podstoupit majitelé modelů Octavia, Superb a Yeti, které byly vyrobeny v letech 2009 až 2012 a mají dieselový motor s obsahem dva litry.

Majitelé aut se o opravě vozidel podle Baláže dozvědí v dopise, kde bude i pozvánka do servisu. Oprava potrvá zhruba 30 minut a bude bezplatná.

"Jedná se o preventivní opatření, vůz je možné nadále provozovat až do provedení opravy," řekl IHNED.cz Baláž.

Závada se podle něj může projevit mírným zápachem po naftě v kabině vozu. Automobilka v takovém případě doporučuje vozidlo odstavit a informovat o tom autorizovaný servis.

"Opravy budou provádět bezplatně všechny autorizované servisy v Česku i po Evropě," upřesnil Baláž.

Konkrétně jde o montáž tlumiče vibrací na vstřikovací trubku, čímž se sníží riziko prasklin během rezonancí, vysvětlil mluvčí.

Deník Právo uvedl, že se stejné opravy týkají 300 000 majitelů aut Volkswagen, Audi, Škoda a Seat po celém světě.

Problém údajně vznikl u dodavatele některých dílů pro VW a jeho dceřiné společnosti. Zatím podle listu není znám případ, že by motor začal hořet.

Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru