Dotacím, které Státní fond rozvoje bydlení (SFRB) dával v minulých letech žadatelům na výstavbu nájemního bydlení, odzvonilo. Střídají je nízkoúročené úvěry. „Úroková sleva může být v konečném důsledku u nízkoúročeného úvěru několikanásobně větší než jednorázově poskytnutá dotace, protože to je dlouhodobý program,“ řekl František Steiner, náměstek ředitele fondu.

Vláda již loni schválila a vyčlenila na pilotní projekt v programu Úvěry na výstavbu nájemních bytů 120 milionů korun. Program vychází z nové koncepce státní politiky pro bydlení. Podpora je cílena prioritně na bydlení pro sociálně ohrožené skupiny, jako například seniory. V letošním roce má SFRB v rozpočtu na tyto účely minimálně 300 milionů korun. Po vyhodnocení pilotního kola, které právě probíhá, plánuje fond vyhlásit další kolo příjmu žádostí v březnu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru