Bývalý management společnosti Bestsport si nechal vyplatit 300 milionů korun navíc při stavbě O2 areny. Uvedla to Česká televize s odkazem na audit Bestsportu.

Podle jeho zjištění si lidé z bývalého vedení vedle standardního platu fakturovali za stejnou činnost další miliony, a to přes své soukromé firmy. Případem se zabývá policie.

"Policie se tímto případem zabývá, byly zde zahájeny úkony trestního řízení, takže případ je v prověřování. V současné době se shromažďují listinné materiály a byl zadán znalecký posudek," řekla televizi mluvčí městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová.

Například Oldřich Kračmer z investičního oddělení si k běžnému platu v Bestsportu vyfakturoval 39 milionů Kč za administrativní služby.

Jeho kolega Karel Hudera, koordinátor výstavby, si navíc vypracováním manuálu postupu prací vydělal 37,5 milionu Kč. Vladimír Klimeš z administrativy si zajišťováním investičního záměru hala Sazka přišel na 8,5 milionu korun, uvedla televize. Všechny štědře honorované smlouvy byly podle auditu bezdůvodné.

O2 arena i proto patří mezi ty nejdražší v Evropě. Jen vlastní výstavba vyšla na téměř sedm miliard korun. O další zhruba 1,5 miliardy Kč ji prodražily věci jako vypracování projektu nebo právě poradenské a zprostředkovatelské činnosti. Pod většinou smluv jsou podepsáni bývalý generální ředitel Sazky Aleš Hušák nebo pověřený předseda ČSTV Pavel Kořan. Policie má smlouvy prošetřit do konce března, pak rozhodne o dalším postupu, uvedla ČT.

Bestsport, která má stejné akcionáře jako Sazka, tedy sportovní svazy, je v insolvenci od počátku loňského května. Jeho největším majetkem je právě O2 arena, kterou znalecký posudek vypracovaný společností Ernst&Young ocenil na nejvýše 1,57 miliardy Kč. Celý Bestsport ocenila auditorská firma na 1,745 miliardy korun.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru