Internetový portál Seznam.cz chystá novou verzi svého bezplatného e-mailu. Spustil testovací verzi, kterou si mohou uživatelé vyzkoušet.

Vývojáři na něm pracovali více než rok, ostré uvedení do provozu chystá na jaře, uvedla mluvčí Irena Zatloukalová.

"Zaměřili jsme se na uživatelský zážitek a snadnost používání webmailu jako aplikace, která je díky použitým technologiím rychlejší, navíc je práce s ní příjemnější," uvedl produktový manažer Tomáš Pergler.

Nový Seznam.cz Email je nově postavený jako javascriptová aplikace. Uživatel tedy při práci se svým e-mailem zůstává stále na jedné stránce, což minimalizuje datové přenosy. Celá práce je tak plynulejší a rychlejší. E-mail podporuje technologii HTML5 a samozřejmostí je i podpora ukládaní stavu aplikace do URL.

Drag and drop

Upravený byl také vzhled a uživatelské prvky. Přibyla například možnost využívat štítky k označení zpráv, ukládat a měnit nastavení či skin Emailu bez nutnosti znovunačtení stránky. Nově lze také používat metodu drag and drop pro přesouvání e-mailů do složek, přiřazení štítků k e-mailům, a také pro připojení i více příloh ke zprávě.

Uživatelé, kteří si chtějí službu vyzkoušet se mohou přihlásit na firemním Sblogu a Seznam během několika dnů jejich schránku převede.

"Tvorba nového Seznam.cz Emailu trvala více než rok. Zaměřili jsme se na uživatelský zážitek a snadnost používání webmailu jako aplikace, která je díky použitým technologiím rychlejší, navíc je práce s ní příjemnější," uvedl produktový manažer Tomáš Pergler.

Seznam je se 7,5 milionu aktivních e-mailových účtů největším tuzemským poskytovatelem bezplatné elektronické pošty. Každý den e-mail navštíví přes 1,5 milionu uživatelů.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru