Zpráva o pravděpodobném rušení 880 míst ve francouzské Société Générale přišla poté, co banka vyměnila vedení divize investičního bankovnictví. Do jejího čela jmenovala dosavadního finanční ředitele společnosti Didiera Valeta, který nahradil odcházejícího Michela Péretiého.

Generální ředitel Société Générale Frédérice Oudéa je po letních potížích a silném propadu akcií banky pod tlakem na změny. Francouzské banky a zejména Société Générale patří mezi ty evropské banky, které nejvíce zasáhla dluhová krize v Řecku a dalších zemích eurozóny.

Krize ukázala na závislost Société Générale na krátkodobém financování, které je nyní pro evropské banky prakticky nedostupné.

Minulý měsíc banka oznámila plán zrušit v USA a Asii 700 pracovních míst. Banka se stahuje z obchodování na dolarovém trhu, hodlá snížit zadluženost a posílit bilanci, aby obnovila důvěru investorů a splnila zpřísněné požadavky na kapitálovou přiměřenost.

Plány na propouštění oznámily i další velké francouzské banky, které se kvůli nynějším problémům musejí vzdát globálních ambicí.

Francouzská bankovní jednička BNP Paribas v listopadu oznámila záměr zrušit 1400 míst v divizi investičního a firemního bankovnictví a správě investičních fondů. Crédit Agricole minulý měsíc přišla s plánem propustit ze své investiční banky 2350 lidí.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru