Senát Městského soudu v Praze vyslechl ve středu příbuzné rodičů takzvaných vlčích dětí, jejichž existenci otec s matkou tajili před úřady, nepouštěli je ven, oblékali je do plen, nechodili s nimi k lékaři a žili s nimi alternativním způsobem života. Proto se nyní před soudem zpovídají z týrání svěřené osoby a hrozí jim až dvanáctileté vězení.

Soud vyslechl také policisty, kteří při náhodné návštěvě bytu ve Vinohradské ulici v Praze na podivné životní podmínky rodiny s malými dětmi přišli.

Už dříve vyšlo najevo, že kromě úřadů o dvou malých chlapcích, kterým v době odhalení kauzy byly tři a jeden a půl roku, nevěděli ani prarodiče. To soudu ve středu potvrdila i jedna z babiček, když zjištění, že má dva vnuky popsala jedním slovem: šok.

Děti slabikovaly

"O vnucích jsme se dozvěděli až loni v dubnu. Od června jsou v péči našeho druhého syna. Když jsme je vzali k sobě, normálně se smáli, byli veselí, v pohodě. Mluvili jako roční děti, tedy v jednoduchých slabikách," uvedla matka muže, který sedí na lavici obžalovaných.

Žena se stará už několik let o jiné dítě svého syna. Jde o prvorozenou vnučku, které je nyní třináct let. Tu otec "vlčích dětí" předal své matce v předškolním věku.

"Po svatbě jsme s mladými ještě rok bydleli, pak jsme se odstěhovali. To byly vnučce tři měsíce," vypráví. Podle babičky byla synova domácnost a výchova dítěte až do čtyř let úplně normální.

Vnučku si prarodiče natrvalo vzali k sobě poté, co zjistili, že s ní syn a snacha nechodili k lékaři a neplánovali ani dát ji do školy.

To vše rodiče realizovali až s mladšími chlapci. Obávali se totiž, že by jim kontakt s vnějším světem mohl ublížit.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.