Tuzemské banky mají v současnosti jiné starosti než ty zahraniční. Díky dobrému stavu sektoru se spíše budou snažit lovit klienty na inovace.

"České banky se budou letos snažit přicházet s novými službami. Potřeby lidí se mění a navíc jsou k dispozici nové technologie, které to bankám umožňují," říká v exkluzivním rozhovoru pro Hospodářské noviny (HN) Jan Lamser, člen představenstva ČSOB a šéf Poštovní spořitelny.

 Co se týče úrokových marží a poplatků, tak počítá, že vzrostou. Banky jsou pod tlakem nových regulací - zvýšení kapitálové přiměřenosti, zavedení nových pravidel oceňování rizik a dalších požadavků. To vše je pro ně velmi nákladné a přitom musí před investory ekonomicky obstát. Takže i v zostřující se konkurenci jde o trend, kterému se dá jen obtížně vyhnout.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru