Informaci o nabídce J&T přineslo nové vydání týdeníku Euro, které vyjde v pondělí. TMR, která je zčásti vlastněna finanční skupinou J&T, nabízí podle Eura lyžařskému svazu buď 195 milionů korun za jeho podíly ve všech třech krkonošských akciových společnostech nebo 156 milionů korun za akcie areálů ve Špindlerově Mlýně a Peci pod Sněžkou. Tedy vždy o milion korun více než SLČR nabídla finanční skupina PPF.

"Kromě toho garantujeme Svazu lyžařů další plnění nad rámec kupní ceny, jako je finanční čtyřmilionová podpora po dobu deseti let na přípravu mladých talentů. A zároveň můžeme svazu nabídnout využití všech areálů, které provozujeme v Nízkých a Vysokých Tatrách," řekl týdeníku předseda dozorčí rady TMR Igor Rattaj.

Majoritu drží ČSTV

Souboj o krkonošské areály se vede od loňského léta, kdy se jejich majoritní vlastník, Český svaz tělesné výchovy (ČSTV), dostal do finančních problémů a začal uvažovat o prodeji těchto aktiv. ČSTV drží ve všech třech střediscích majoritu, SLČR je po něm druhým nejvýznamnějším akcionářem, navíc s možností předkupního práva v případě, že se ČSTV rozhodne firmy prodat. Ve špindlerovském Skiareálu ovládají lyžaři 35,5 procenta akcií, jejich podíl ve společnosti Ski Pec dosahuje 39,9 procenta a ve Sportovním areálu Harrachov 37,6 procenta akcií.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru