Vybrali jsme pro vás nejúspěšnější investice roku 2011. A například hned první komodita – bavlna – potvrzuje to, že investovat do rostoucích instrumentů se nemusí vždy vyplatit.

Ještě loni byla bavlna nejziskovější - na ceně připsala desítky procent, letos už je na opačném konci pomyslného komoditního žebříčku - se ztrátou 36 %. Nízká poptávka z počátku roku zmizela, farmáři letos oseli daleko větší plochu a radikální cenový obrat je tu.

Nejistotu a zvýšenou rozkolísanost trhu ostatně zmínil ve svém posledním komentáři i známý investor Jim Rogers. "Pokud bych měl teď investovat, koupil bych zemědělské komodity. V následujících letech budou investorům vydělávat - zvýšená poptávka způsobí jejich nedostatek a zvýší tím jejich cenu," řekl.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • "To vědět před rokem, jsme milionáři," asi tak nějak by okomentovala následující odstavce o nejúspěšnějších investicích roku 2011 většina z nás. Stará investorská pravda říká, že "minulé výdělky neznamenají zisky budoucí" - investor, který toto pravidlo porušil, uzavírá rok v mínusu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.