Itálie prodala dvouleté dluhopisy s nulovým kuponem, za které získala 1,7 miliardy eur (43,7 miliardy korun). Průměrný výnos těchto papírů klesl na 4,85 procenta, což je výrazně méně než v předchozí aukci.

Ta byla před měsícem a průměrný výnos tehdy dosáhl 7,8 procenta. Důležitější aukce ale zemi čeká až ve čtvrtek.

Ministerstvo mělo v úmyslu prodat obligace v objemu 1,5 miliardy až 2,5 miliardy eur.

Itálie rovněž prodala šestiměsíční pokladniční poukázky za devět miliard eur. Jejich průměrný výnos dosáhl 3,25 procenta, což je asi polovina toho, co Itálie platila v minulé srovnatelné aukci před měsícem.

Aukce krátkodobých dluhopisů zemí jižního křídla eurozóny se v poslední době zklidnily a výrazně nižší jsou i výnosy. Trh proto nyní vyčkává až na čtvrteční aukci dlouhodobějších dluhopisů.

Itálie chce prodat papíry až za 8,5 miliardy eur se splatností tři až deset let.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru