Wimbledonská vítězka Petra Kvitová obsadila šesté místo v 54. ročníku ankety tiskových agentur o nejlepšího evropského sportovce roku. Zvítězil Srb Novak Djokovič, který tak protáhl nadvládu tenistů o další rok: od roku 2004 totiž anketu vyhrávali výhradně Roger Federer nebo Rafael Nadal, jen před šesti lety se Federer o prvenství podělil s ruskou tyčkařkou Jelenou Isinbajevovou.

Stejně jako loni skončil na druhém místě mistr světa formule jedna Sebastian Vettel z Německa, jeho odstup za vítězem činil 42 bodů. Třetí byl německý basketbalista Dirk Nowitzki, vítěz NBA s Dallasem.

Kvitovou předčily ještě norská běžkyně na lyžích Marit Björgenová a italská plavkyně Federica Pellegriniová. Česká Sportovkyně roku získala 35 bodů a o šesté místo se podělila s portugalským fotbalistou Cristianem Ronaldem.

V tradiční anketě polské tiskové agentury PAP hlasovali zástupci 18 evropských agentur včetně České tiskové kanceláře. Mezi vítězi ankety figuruje i česká běžkyně Jarmila Kratochvílová, která vyhrála v roce 1983.