Automobilka Hyundai v Nošovicích na Frýdecko-Místecku bude mít od čtvrtka nového prezidenta. Společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech povede čtyřiapadesátiletý Kim Jun-ha.

O výměně na postu prezidenta rozhodlo vedení společnosti Hyundai Motor Company (HMC).

"Dosavadní prezident Kang Ho-don se v souvislosti s pověřením jinými úkoly vrací do Koreje," uvedl mluvčí automobilky Petr Vaněk.

Doplnil, že dosavadní prezident závodu č.2 HMC v korejském Ulsanu Kim Jun-ha má rozsáhlé zkušenosti z předchozí mnohaleté práce pro společnost Hyundai v USA a v Turecku.

V minulém roce vytvořil nošovický závod Hyundai podle finančních výsledků mateřské společnosti zisk 110 milionů dolarů, tedy zhruba 1,9 miliardy korun. Svůj první evropský závod vybudoval automobilový koncern Hyundai v Nošovicích v roce 2008.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru