Šéf sekce fondů EU ministerstva průmyslu a obchodu Petr Očko v rozhovoru pro HN odhaduje, že díky fondu, který bude mít v první fázi k dispozici 600 milionů korun, bude možné investovat až do stovky firem. Zdůvodňuje to tím, že firmy v počáteční fázi rozvoje, jimž mají být peníze určeny, potřebují spíše menší investice.

HN: Kdy plánujete spuštění fondu - respektive tedy akciové společnosti “Český rozvojový uzavřený investiční fond”?
Podle harmonogramu schváleného vládou by měl být fond zřízený a mít všechny licence v červenci. Od srpna bychom měli pak být schopní přijímat projekty.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Už příští rok by mohly v Česku vyrůst desítky firem se státní účastí. Ministerstvo průmyslu se totiž rozhodlo, že pomocí státního fondu, který bude pro začátek mít více než půl miliardy, přímo kapitálově vstoupí do menších začínajících firem s růstovým potenciálem.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru