Šéf sekce fondů EU ministerstva průmyslu a obchodu Petr Očko v rozhovoru pro HN odhaduje, že díky fondu, který bude mít v první fázi k dispozici 600 milionů korun, bude možné investovat až do stovky firem. Zdůvodňuje to tím, že firmy v počáteční fázi rozvoje, jimž mají být peníze určeny, potřebují spíše menší investice.

HN: Kdy plánujete spuštění fondu - respektive tedy akciové společnosti “Český rozvojový uzavřený investiční fond”?
Podle harmonogramu schváleného vládou by měl být fond zřízený a mít všechny licence v červenci. Od srpna bychom měli pak být schopní přijímat projekty.

V článku se dále dozvíte

  • Už příští rok by mohly v Česku vyrůst desítky firem se státní účastí. Ministerstvo průmyslu se totiž rozhodlo, že pomocí státního fondu, který bude pro začátek mít více než půl miliardy, přímo kapitálově vstoupí do menších začínajících firem s růstovým potenciálem.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.