Novinka z dílny světové herní společnosti Activision Blizzard nazvaná Call of Duty: Modern Warfare 3 se stala nejrychleji prodávaným produktem v zábavním průmyslu v historii.

Během šestnácti dní utratili zákazníci za tuto akční hru miliardu dolarů.

Předchozí rekordman – Avatar – utržil miliardu za sedmnáct dní. Předchozímu dílu série Call of Duty, Black Ops, se například podařilo dosáhnout miliardových tržeb až za dva měsíce po jeho uvedení na trh.

„Call of Duty jako zábavní série zanechala nesmazatelnou stopu v populární kultuře,“ uvedl výkonný ředitel společnosti Bobby Kotick.

„Dostala se tak do omezené skupiny sérií, jako jsou Star Wars, Harry Potter či Pán prstenů,“ citoval jeho slova britský deník The Guardian.

Jen během prvního dne prodeje si fanoušci pořídili 6,5 milionu kusů hry.

Více čtěte ve středečních HN.

Čtěte více v Hospodářských novinách

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru