V době, kdy přijíždí na svoji druhou návštěvu do Česka prezident Dmitrij Medveděv, lze konstatovat, že obchodní výměna mezi Českou republikou a Ruskou federací je ve fázi dramatického rozvoje. Je velmi pravděpodobné, že výsledky voleb do ruské Dumy, budou tomuto trendu silně nápomocny.

Volební vítězství strany Jednotné Rusko, bez ohledu na procentuální pokles, je zárukou, že vedení Ruské federace bude i v následujících letech stabilní. A to je v dnešním velmi měňavém světě důležitý faktor úspěchu a záviděníhodná situace.

Pro prezidenta Medveděva, pokud by měl možnost číst tento článek, by určitě bylo dobrou zprávou, že od jeho minulé návštěvy a zásluhou jeho osobního vlivu se zásadně pokročilo v oblasti rusko-české spolupráce na modernizacích strategických vrtulníků MI-17. Potěšila by ho jistě i skutečnost, že v "jeho" Petrohradě jezdí (zatím ve zkušebním provozu) vlaky metra, vyvinuté ve spolupráci Škody Transportation a ruského Vagonmaše.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru