Jan Švejnar byl jmenován zakládajícím ředitelem Centra pro globální hospodářskou politiku na Columbijské univerzitě v New Yorku. V tiskové zprávě to dnes oznámil Institut pro demokracii a ekonomickou analýzu (IDEA) při pražském ekonomickém institutu CERGE-EI, kde Švejnar působí jako ředitel.

Do funkce v New Yorku nastoupí od začátku ledna. Centrum pro globální hospodářskou politiku bude sdružovat významné světové osobnosti, které se budou zabývat řešením aktuálních problémů ve světové ekonomice. Na základě svých analýz bude předkládat návrhy vládám i mezinárodním organizacím.

Dosud Švejnar působil v USA na Michiganské univerzitě, kde vedl Centrum pro mezinárodní hospodářskou politiku. Jeho pražské pracoviště IDEA se zaměřuje na analýzu, vyhodnocování a vlastní návrhy veřejných politik.

V roce 2008 neúspěšně kandidoval na českého prezidenta a spekuluje se o tom, že by se mohl zúčastnit i příštích prezidentských voleb v roce 2013.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru