V průměru zhruba o čtyři procenta podraží u nás po Novém roce většina tvrdého alkoholu. Potvrdili to prakticky všichni velcí výrobci lihovin.

Zdražení si vynutil podzimní až třicetiprocentní růst ceny potravinářského lihu. Z velkých producentů už zdražila trojka trhu Becherovka, další se přidají hned po svátcích.

„Zdražili jsme po třech letech, během kterých jsme se snažili absorbovat rostoucí výrobní náklady a ceny surovin bez jejich promítnutí do koncových cen. Další zvyšování vstupních výrobních nákladů v tomto roce jsme však už nebyli schopni dále absorbovat,“ řekl obchodní ředitel společnosti Jan Becher – Karlovarská Becherovka Erik Čížek.

Likérka zvýšila ceny svých produktů v rozmezí od 2 do 8 procent. Půllitrová lahev Becherovky například podražila o 14 korun na 179 korun.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.