Generální sekretář ministerstva obrany Jan Vylita je na resortu vlivný muž. Je také jedním z mála, kteří jsou dobře informováni o jednání s Rusy ohledně dodatku ke smlouvě z roku 2007, která řeší opravy vrtulníků.

"Rusové nechtějí přijít o dobrý kšeft," řekl Vylita o tom, proč ruská strana kývla na to, že umožní LOM opravovat cizí vrtulníky.

Co vlastně dodatek znamená?

Dodatek vymezuje určitý právní rámec mezi státy. Důležité ale je na něj navázat další smlouvy, které mezi sebou uzavřou LOM Praha a ruské společnosti. Smlouvu s dodavateli náhradních dílů už LOM podepsal. Ještě je třeba například uzavřít smlouvu o společném postupu k obchodním příležitostem.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.