V úterý bylo po několikaměsíčním vyjednávání zřejmě definitivně rozhodnuto o prodeji pražské technologické firmy Eltodo. Podle dvou zdrojů týdeníku Ekonom ji nakonec získají finanční skupiny Natland a J&T. Odhadovaná kupní cena je na úrovni jedné miliardy korun.

"Nemohu to potvrdit ani vyvrátit, k celé věci se dnes chystáme vydat tiskovou zprávu," uvedl mluvčí společnosti Eltodo Jan Rafaj.

Volba pravděpodobného vítěze je poměrně překvapivá. Ještě minulý týden byla favorizována nabídka skupiny PPF. Prezident firmy Libor Hájek, který společně s manželkou Eltodo majoritně ovládá, se zatím k celé věci nevyjádřil.

Firma Eltodo se kromě jiného zabývá správou a údržbou veřejného osvětlení, dopravními systémy, její doménou jsou i tunelové technologie. Celá skupina loni dosáhla obratu zhruba čtyři miliardy korun.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru