Český knižní trh dnes obohatí nová čtečka elektronických knih od společnosti eReading.cz. Přes bezdrátové připojení k internetu s ní bude možné stahovat si i bez nutnosti připojení k počítači kompletní e-knihy z obchodu eReading či několikastránkové ukázky.

"Navíc je čtečka spojena přímo se čtenářským účtem, takže si majitel do ní může stáhnout všechny knihy, které si již dříve v on-line knihkupectví eReading koupil," řekl HN spolumajitel portálu Martin Lipert. Prodejce nabízí přibližně patnáct set titulů v elektronické podobě.

HNByznys na facebooku

/klikem na ikonu vstupte na profil/

Čtečka přijde na tři a půl tisíce. Bude stát tedy přibližně stejně jako Kindle.

V elektronické podobě je dnes v Česku k dispozici asi desetina toho, co se u nás za rok vydá. E-knihy navíc často vycházejí se zpožděním. Velká část produkce, u které nakladatelé či autoři nedají svolení k elektronické distribuci, si ale stejně najde cestu na internet - v pirátské podobě se dají stáhnout z desítek serverů a on-line úložišť.

To se samozřejmě nelíbí nakladatelům, kteří však začínají pomalu na rostoucí oblibu e-knih reagovat. Před rokem je prodávaly jen specializované obchody, nyní už se přidávají i zavedené značky. Začátkem listopadu spustil obchod s e-knihami i největší internetový knihkupec Kosmas.cz.

Čtěte více v Hospodářských novinách
Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru