Petr Žaluda nadále zůstává šéfem Českých drah. O jeho odchodu se v poslední době spekulovalo.

Dozorčí rada Českých drah ve středu odvolala s okamžitou účinností jen členy představenstva společnosti Milana Matzenauera a Antonína Blažka.

Informaci ČTK potvrdil zdroj obeznámený s jednáním dozorčí rady.

Rada zároveň zvolila na nový post prvního místopředsedy představenstva Vladimíra Baila, dalším členem představenstva se stal Ctirad Nečas.

HN minulý týden informovaly, že žhavým kandidátem na post generálního ředitele ČD je bývalý výkonný ředitel Tatry Kopřivnice a předseda představenstva Evraz Vítkovice Steel Vladimír Bail Nabídku mu údajně měl učinit přímo ministr dopravy Pavel Dobeš (VV).

Kromě diskutovaného nástupu Baila se také psalo o tom, že by do vedení Českých drah mohl být zvolen bývalý ministr dopravy Radek Šmerda.

Dozorčí rada Českých drah má devět členů. Tři z nich do rady volí zaměstnanci dopravce. V srpnu se členy dozorčí rady stali náměstek ministra dopravy Ivo Toman a ředitel kabinetu ministra Martin Riegl. Společně s odvoláním zástupce krajů hejtmana Jaroslava Palase (ČSSD) se spekulovalo o tom, že posilování vlivu ministerstva dopravy v dozorčí radě povede k odvolání současného šéfa drah Žaludy.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru