Komise na pražském magistrátu dnes rozhodla, že novým provozovatelem Divadla Komedie se stane Divadlo Company.cz. Stěžejní domácí scénu povede od léta 2012 do roku 2016. "Jednání bylo bouřlivé, výsledek nebyl jednoznačný. Komise vybrala projekt, který měl nejlepší umělecký záměr a nejlepší ekonomickou rozvahu," řekl radní pro kulturu Lukáš Kaucký v rozhovoru s ČT24.

Komise vylučovací metodou vybrala také sdružení Young Talents Martina Pošty, o vítězi nakonec rozhodla vyváženost umělecké a ekonomické stránky projektu. "Vyváženost finanční rozvahy byla důvodem, proč většina komise nakonec zvedla ruku pro tento projekt," konstatoval Kaucký.

Nevýrazná režie, dobří manažeři

"Myslím si, že je to špatné. Divadlo Company.cz vede Eva Bergerová, nepříliš výrazná režisérka, ale dobrá manažerka. Prakticky z ničeho vybudovala ve Strašnicích divadlo s pravidelným provozem," řekla pro iHNed.cz divadelní kritička Marie Reslová.

Podle Reslové se žádná z tamních inscenací příliš neprosadila. "Za pět let něměli žádný výrazný titul a pět let, to je dlouhá doba," dodává Reslová, která předpovídá vznik dalšího repertoárového divadla typu ABC nebo Rokoko. "Myslím, že další takovou scénu Praha nepotřebovala."

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.