Svou první firmu na vývoj mobilních aplikací založil Robin Raszka před třemi lety v Česku, poměrně záhy se ale přeorientoval na americký trh, který je nejen větší, ale na rozdíl od českého se na něm dají hrát hry s investory. Při nich se firmy neprodávají podle prodejních výsledků, ale podle počtu uživatelů.

"Investorům nejde o to, jestli bude aplikace někdy vydělávat. Soustředí se na potenciální hodnotu firmy," říká pětadvacetiletý podnikatel, kterému Steve Jobs po e-mailu radil, aby zažaloval Google.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Pohybuje se ve velmi módním prostředí začínajících technologických firem v americkém Silicon Valley a New Yorku. Firma Piictu, ve které je spolumajitelem, nedávno získala investici ve výši téměř 800 tisíc dolarů od tří fondů. Robin Raszka začal podnikat ve čtrnácti.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.