Změny v armádním letectvu nekončí. Spolu s třicítkou vrtulníků ruské výroby zvažuje ministerstvo obrany vyřadit i polské vrtulníky Sokol. Ty získalo teprve v polovině devadesátých let výměnou za nadzvukové stíhačky.

Podle neveřejného návrhu nové koncepce vrtulníkového letectva, kterou má týdeník Ekonom k dispozici, by deset polských Sokolů mělo skončit již do roku 2015.

„Důvodem úvah o vyřazení vrtulníků Sokol jsou finančně velmi nákladné generální opravy těchto strojů,“ vysvětluje mluvčí generálního štábu Mira Třebická.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.