Tuzemská ČSOB umožní od ledna příštího roku svým klientům obsluhovat bankovní účet pomocí aplikace pro chytré telefony. Banka to oznámila v tiskové zprávě.

Ze čtveřice velkých tuzemských bank nabízí plnou obsluhu bankovního účtu tímto způsobem zatím jen UniCredit Bank. Komerční banka a Česká spořitelna aplikaci pro chytré telefony nabízejí zatím s omezenými funkcemi bez možnosti obsluhy účtu.

Aplikace ČSOB, kterou bude nabízet i v rámci své značky Era, bude připravena pro operační systémy iOS firmy Apple a Android společnosti Google. Umožní sledovat pohyby na běžném účtu, provádět platby nebo vyhledat nejbližší bankomat a pobočku.

"Jako bonus jsme pak pro zájemce připravili možnost navrhnout si design platební karty přímo přes mobilní telefon. Zákazníci si tak mohou vlastní motiv například jednoduše nafotit nebo si vybrat z nabídky obrázků v již existující galerii," uvedl manažer Vývoje finančních služeb ČSOB a Poštovní spořitelny Martin Štýber.

Komerční banka nabízí pro chytré telefony vlastní aplikaci, ale s omezenými funkcemi, tedy bez možnosti obsluhovat účet. V současnosti mohou klienti získat přehled o umístění bankomatů a poboček KB. Obsluhu účtu spustí Komerční banka přes aplikace na chytrých telefonech na jaře příštího roku.

Největší tuzemská banka, Česká spořitelna, klientům nabízí aplikaci Erste Group s názvem "Spořitelna", díky které najdou nejbližší pobočku či bankomat České spořitelny, přečtou si investiční doporučení pro akciové trhy, prognózy anebo aktuality či novinky z banky.

Obsluhu přes chytré telefony ale již nabízejí menší tuzemské banky, například Fio banka, Equa Bank nebo Citibank.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru