Sazka byla při prodeji o 1,3 miliardy podhodnocená. Vyplývá to z dokumentů zveřejněných dnes v Insolvenčním rejstříku. Na špatnou hodnotu firmy si stěžuje jeden z významných věřitelů loterijní firmy Česká spořitelna (ČS).

"Za nejvýznamnější nedostatek považuje ČS chybu ve výpočtení ocenění provozní části podniku Dlužníka (pozn. Sazky). Ta by měla prostým kontrolním přepočtem dle vstupních hodnot a vzorce uvedeného ve Znaleckém posudku činit cca 2,9 mld Kč, zatímco ve Znaleckém posudku se uvádí dle názoru ČSchybně 1,6 mld. Kč," stojí ve sdělení spořitelny.

Sazku získal ve výběrovém řízení společný podnik PPF a KKCG Sázková kancelář. Za Sazku nabídl nejvyšší částku 3,81 miliardy Kč. Insolvenční správce Cupka podepsal smlouvu s vítězem tendru koncem září.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru