Vlastní kapitál skupiny vzrostl proti konci loňského roku o 340 milionů eur a dosáhl v pololetí téměř 4,8 miliardy eur (119 miliard Kč). Aktiva vzrostla proti konci roku 2010 o více než 360 milionů eur na 12,74 miliardy eur (316,3 miliardy korun).

"Pokračovali jsme v obchodním rozvoji všech našich klíčových majetkových účastí napříč teritorii, zejména pak v maloobchodu a těžbě nerostů v Rusku," uvedl akcionář skupiny Jiří Šmejc. "Všechna aktiva vykázala růst výnosů, což opakovaně potvrzuje schopnost Skupiny PPF generovat významný, udržitelný zisk z běžné činnosti jejích firem, a nejen z jednorázových investičních transakcí," dodal.

 

Banka na londýnské burze

Šmejc připomněl, že PPF letos připravila několik významných transakcí, například uvedení NOMOS banky na londýnskou burzu v dubnu, či akvizici 100 procent ruského maloobchodního řetězce Eldorado, dokončenou v září.

"V letošním prvním pololetí jsme také učinili první kroky k expanzi našeho modelu spotřebitelského financování na nové trhy v Asii," dodal.

PPF je mezinárodní investiční skupina, která podniká v oblasti realit, spotřebitelského financování a bankovnictví. Působí na trzích střední a východní Evropy a Asie.

Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru