Nečekaný lídr španělské ligy Levante zůstane v čele tabulky i po 10. kole. Valencijský tým doma se San Sebastianem prohrával už od čtvrté minuty, po přestávce skóre otočil, nakonec ale tři body vybojoval až ve třetí minutě nastavení.

Levante se po 9. kole poprvé v historii klubu vyšvihlo na vedoucí místo španělské nejvyšší soutěže a pozice lídra mu proti Realu Sociedad nesvědčila. Na domácím stadionu prohrávalo už od 4. minuty, kdy se trefil Estrada.

V druhé půli se sice tým s nejmenším rozpočtem ve španělské lize oklepal a skóre zvrátil, jenže čtyři minuty před koncem soupeř vyrovnal na 2:2. Sedmé vítězství Levante v ročníku vybojoval až v nastavení dalekonosným přímým kopem Rubén Suárez.

Připíjejí si pivem a vínem, jedí pizzu, jsou nejstarší, ale vládnou španělské lize - čtěte ZDE

Na čtvrté místo tabulky se dostala Valencie, která porazila Zaragozu 1:0 na jejím hřišti. Jedinou branku dal novopečený španělský reprezentant Jordi Alba až v 82. minutě.

V utkání dvou střelců se rozešlo smírně Getafe s Osasunou. Hostující Pamplonu poslal dvakrát do vedení útočník Balde, jeho protějšek z madridského klubu Güiza ale v druhém poločase po svém příchodu na hřiště dokázal v obou případech vyrovnat.

Středeční zápasy 10. kola: Getafe - Pamplona 2:2 (62. a 77. Güiza - 8. a 66. Balde), Levante - San Sebastian 3:2 (56. Nano, 61. Valdo, 90.+3 Suárez - 4. Estrada, 86. Martínez), Vallecano - Málaga 2:0 (7. Botelho, 70. Tamudo), Zaragoza - Valencie 0:1 (82. Alba). Zápasy Mallorca - Gijón, Real Madrid - Villarreal začínaly až ve 22 hodin.

1. Levante                  9 7 2 0 17:5 23
2. FC Barcelona          9 6 3 0 27:4 21
3. Real Madrid            8 6 1 1 28:6 19
4. Valencie                 9 5 3 1 12:8 18
5. FC Sevilla               9 4 5 0 10:6 17
6. Málaga                   9 4 1 4 10:13 13
7. Vallecano               9 3 3 3 10:11 12
8. Betis Sevilla           8 4 0 4 10:13 12