Nemovitosti jsou levné, úroky z hypoték klesají. Zájem o hypoteční úvěry proto letos silně vzrostl. Jejich počet dosáhl od ledna do září 50 798, asi o 30 procent více než ve stejném období loni a předloni. Stejným tempem stoupl i objem nových hypoték, který činil koncem září 84 miliard korun.

Řada zájemců o hypotéku se kvůli obavám z růstu DPH v dalších dvou letech, který by se mohl promítnout do cen nových nemovitostí a možná i hypoték, "předzásobila".

Určité obavy vyvolalo i plánované snížení maximální částky, kterou si lze ročně odečíst z úroků u hypoték, z 300 na 80 tisíc korun, k němuž by mělo dojít od roku 2013.

K většímu zájmu o hypotéční úvěry nejspíš přispěly i obavy, co bude po chystaných změnách se stavebním spořením a s úvěry, které poskytují.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru