Nemovitosti jsou levné, úroky z hypoték klesají. Zájem o hypoteční úvěry proto letos silně vzrostl. Jejich počet dosáhl od ledna do září 50 798, asi o 30 procent více než ve stejném období loni a předloni. Stejným tempem stoupl i objem nových hypoték, který činil koncem září 84 miliard korun.

Řada zájemců o hypotéku se kvůli obavám z růstu DPH v dalších dvou letech, který by se mohl promítnout do cen nových nemovitostí a možná i hypoték, "předzásobila".

Určité obavy vyvolalo i plánované snížení maximální částky, kterou si lze ročně odečíst z úroků u hypoték, z 300 na 80 tisíc korun, k němuž by mělo dojít od roku 2013.

K většímu zájmu o hypotéční úvěry nejspíš přispěly i obavy, co bude po chystaných změnách se stavebním spořením a s úvěry, které poskytují.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.