Luxusní klenotnictví Tiffany & Co. otevře příští rok v Praze svůj obchod, který bude prvním obchodem provozovaným firmou ve východní Evropě.

Praha se má stát centrem firmy pro další expanzi v regionu. Vyplývá to z prohlášení společnosti.

Obchod se má otevřít v létě. Bude se nacházet v Pařížské ulici 10, nejluxusnější nákupní ulici v Česku. Po Praze plánuje expanzi i do dalších měst, včetně Varšavy a Budapešti.

Tiffany má již několik let obchody v Moskvě, které však neprovozuje sama. Firma prodává těmto obchodům v rámci velkoobchodních dohod své šperky.

Společnost v posledních letech agresivně expanduje v zahraničí. Vybírá si oblasti se silně rostoucí ekonomikou. Nové obchody Tiffany otevřela v Latinské Americe či Číně.

Společnost Tiffany vznikla v roce 1837, kdy otevřela svůj první obchod na Manhattanu. Na konci loňského fiskálního roku provozovala 96 značkových obchodů, z toho 29 v Evropě.

Za první fiskální pololetí, tedy za šest měsíců do konce července, se zisk společnosti zvýšil o 30 procent na 171,1 milionu USD (3,1 miliardy Kč). Tržby stouply o 25 procent na 1,6 miliardy USD.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru