Americká banka Citigroup zaplatí 285 milionů USD (5,2 miliardy Kč) za urovnání civilní žaloby.

Podle ní uvedla v omyl kupující jejích komplexních hypotečních investic v době, kdy se trh s bydlením začal hroutit.

Uvedla to Americká komise pro směnné papíry a burzy (SEC).

Citigroup v urovnání nepřijala ani nepopřela obvinění.

"Jsme rádi, že je tato záležitost za námi a zaměříme se na přispívání k hospodářskému oživení, služby pro naše klienty a vyšší zodpovědnost," uvedla banka v prohlášení.

Urovnání je dalším výsledkem snahy amerických úřadů najít na Wall Street ty, kdo těžili z hypoteční a finanční krize z let 2007 až 2009.

Banka Goldman Sachs loni za urovnání obvinění z klamání investorů před finanční krizí zaplatila 550 milionů USD. V červnu pak další americká banka JPMorgan Chase & Co. urovnala podobný spor za 153,6 milionu USD. Také tyto banky nepřiznaly vinu.

 

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru