Americká banka Morgan Stanley se ve třetím čtvrtletí přehoupla z loňské ztráty do zisku 2,15 miliardy dolarů (38,6 miliardy Kč).

O příznivý výsledek se zasloužil vysoký účetní zisk, ale i silný růst příjmů z obchodování a dalších aktivit, sdělila druhá největší investiční banka v USA po společnosti Goldman Sachs.

Zisk na akcii dosáhl 1,15 dolaru ve srovnání se ztrátou sedmi centů o rok dříve. Celkové příjmy banky vzrostly na 9,9 miliardy dolarů. Akcie společnosti po zprávě posílily o zhruba jedno procento.

Morgan Stanley zaznamenala účetní zisk 3,4 miliardy dolarů v důsledku poklesu hodnoty svých dluhopisů vůči americkým státním obligacím. V takovém případě může banka své dluhopisy z trhu skoupit za nižší cenu a vykázat účetní zisk.

Zisk z obchodování banka proti loňsku více než zdvojnásobila a proti druhému zvýšila o 24 procent. I k růstu zisku z obchodování však přispěly zpětné nákupy dluhopisů.

Největší americká investiční banka Goldman Sachs v úterý oznámila, že ve třetím čtvrtletí prodělala 428 milionů dolarů (téměř osm miliard Kč). Její výsledky zasáhly otřesy na finančních trzích, které vedly k prudkému poklesu hodnoty aktiv a k propadu příjmů z upisování cenných papírů a z jejich obchodování.

Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru