Nové Vítkovice mají být největší architektonický, developerský a rozvojový projekt svého druhu minimálně v České republice. Dotčené území zaujímá plochu větší než 250 hektarů a investice do revitalizace průmyslového areálu přesáhnou odhadem 60 miliard korun. Investor - společnost Vítkovice známého průmyslníka Jana Světlíka - chce v pěti etapách částečně revitalizovat a částečně vybudovat nové moderní centrum Ostravy.

V současné době probíhá revitalizace první etapy projektu, konkrétně tří objektů, v Dolních Vítkovicích. Z obřího plynojemu vzniká multifunkční aula, ve Vysoké peci č. 1 se návštěvníci dozvědí, jak se vyrábělo železo, a budova IV. energetické ústředny se promění v interaktivní muzeum. Dolní oblast Vítkovic byla v roce 2008 zapsána na seznam kulturního evropského dědictví, vysoké pece se o šest let dříve staly národní kulturní památkou.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru