Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti 24 italských bank a dalších finančních institucí. Svůj krok zdůvodnila zvýšeným napětím na finančním trhu a horšími ekonomickými vyhlídkami země.

S&P přitom před měsícem snížila státní rating Itálie o jeden stupeň na známku A a den poté zhoršila ratingy sedmi předních italských bank včetně největší UniCredit.

Úterním krokem reagovala agentura na možné dopady zhoršení makroekonomické a finanční situace v zemi na bankovní sektor.

"Podle našeho názoru vedlo obnovené napětí na trzích v periferních zemích eurozóny, zejména v Itálii, spolu s horšími vyhlídkami ekonomického růstu k dalšímu zhoršení provozního prostředí italských bank," uvedla S&P.

Agentura Moody´s snížila rating Itálie. Žádné překvapení, reagoval Berlusconi - čtěte ZDE

S&P minulý týden snížila ratingy deseti španělských bank, včetně největších Santander a BBVA.

Na finančních trzích vládnou letos obavy, že dluhová krize se může Řecka a dalších malých ekonomik eurozóny přenést do třetí a čtvrté největší ekonomiky měnové unie.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru