Státem ovládané firmy mají zájem rozjet obchody s Čínou. Alespoň soudě podle toho, kolik jejich manažerů se už stihlo zkontaktovat s nově vzniklou Smíšenou česko-čínskou komorou vzájemné spolupráce. Na tom by nebylo nic tak divného, nebýt informací HN o tom, že za vším stojí bývalý volební manažer ČSSD Jaroslav Tvrdík.

Nová česko-čínská komora vznikla už v roce 2009. Naplno se ale rozjela až minulý týden ve středu na velkolepé večerní party v pražském hotelu Augutine na Malé Straně. Složení hostů přitom bylo nebývalé atraktivní.

Na večírek přišel šéf dozorčí rady ČEZ a bývalý ředitel firmy Martin Roman, ředitel Českých drah Petr Žaluda, poslanci z řad ČSSD, hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová či kancléř prezidenta republiky Jiří Weigl.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.