Americká společnost Apple prodala za tři dny rekordní více než čtyři miliony kusů nového přístroje iPhone 4S. Analytici přitom čekali prodej dvou až čtyř milionů přístrojů.

Nový model se začal prodávat 14. října v Japonsku, Austrálii, Francii, Británii, Německu, Kanadě a Spojených státech. Nebývalý zájem může souviset také s nedávným úmrtím zakladatele Applu Steva Jobse.

Při uvedení předchozího modelu iPhone 4 prodal Apple loni na konci června 1,7 milionu telefonů. Firma to tehdy označila za nejúspěšnější uvedení produktu na trh ve své historii.

Přes internet za prvních 24 hodin od zahájení prodeje získal Apple více než jeden milion objednávek na iPhone 4S. Na iPhone 4 firma přijala za stejnou dobu po zahájení prodeje 600.000 objednávek. Tento model se však začal prodávat v méně zemích.

Někteří analytici očekávají, že Apple v posledním čtvrtletí letošního roku prodá až 30 milionů kusů nového telefonu. Od 28. října se má nový iPhone prodávat v dalších 22 zemích včetně Česka a do konce roku ve více než 70 státech. V Česku by se cena nejlevnější verze měla pohybovat okolo 17.000 korun.

Nový iPhone byl původně zklamáním

Nový model byl představen den před úmrtím zakladatele společnosti Steva Jobse. Původně byl pro trhy velkým zklamáním, protože ty čekaly zcela novou řadu přístrojů iPhone 5.

Nový telefon je vzhledově stejný jako iPhone 4, má ale lepší procesor, grafiku, ale třeba i fotoaparát. Recenzenti pak označují za jeho největší lákadlo pokročilé hlasové ovládání, které je zatím dostupné v několika jazycích. Uživatel může s telefonem hovořit téměř tak, jako kdyby mluvil s živým asistentem.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru