Devět bodů a poslední místo v tabulce hokejové extraligy přimělo vedení Bruslařského klubu Mladá Boleslav odvolat trenéra Vladimíra Jeřábka. Mužstvo budou připravovat sportovní manažer Milan Hnilička a dosavadní asistent Vladimír Hiadlovský.

"Opět jsme na ocasu tabulky, s tím jsme ani v nejhorším letos nepočítali. Museli jsme něco udělat," uvedl Hnilička. Tým v létě angažoval řadu zkušených hráčů v čele s pětinásobným mistrem světa Davidem Výborným nebo elitním střelcem Jaroslavem Balaštíkem.

"Obecně není herní projev takový, jaký bychom si představovali. Hlavně při zápasech venku. Inkasujeme poměrně hodně branek," řekl Hnilička s vírou v tom, že se systémová práce ukáže.

Dvaapadesátiletý Jeřábek je prvním odvolaným trenérem v nové sezoně. Do Mladé Boleslavi nastoupil 22. března, těsně před baráží a tým se mu podařilo zachránit. Poté vstoupila automaticky v platnost opce na jeho služby.

Hnilička s Hiadlovským, kteří byli s Jeřábkem na střídačce už při minulých zápasech, povedou Mladou Boleslav v úterý proti Karlovým Varům, které mají také jen devět bodů, ale odehráli o dva zápasy víc.