Každý druhý týden projíždí moravským Tišnovem multikára a u barevných popelnic s tříděným odpadem vyzvedává žluté pytle. Odveze je do sběrného dvora, kde zaměstnanci města prohlédnou, jestli v nich jsou skutečně jenom nápojové kartony a plast, zavřou je a čtečkou zaznamenají čárový kód na pytli.

Ten má přidělený každá z dvou set sedmi rodin, která zkouší novinku v třídění odpadků. A radnice je finančně zvýhodňuje: za každé kilo plastu a kartonů ve žlutém pytli odpustí jednomu z rodiny čtyři koruny z částky, kterou ročně městu zaplatí každý obyvatel Tišnova za svoz a likvidaci odpadů.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.