Německý vlajkový letecký přepravce Lufthansa jedná s majitelem British Airways, společností International Airlines Group (IAG), o prodeji své ztrátové součásti bmi. Tvrdí to zdroje agentury Reuters, podle nichž jsou ale jednání teprve v počáteční fázi a k žádné dohodě nemusí vůbec dojít.

"IAG se svým zájmem o bmi netají a obě strany jsou spolu v kontaktu. Jednají o možnostech, které mají, nejsem si ale jist, zda to dospělo do takové fáze, kdy lze hovořit o podání nabídky," řekl jeden z informovaných zdrojů. Další zdroj tvrdí, že Lufthansa jedná i s dalšími zájemci, žádného ale nejmenoval.

Šéf britské letecké společnosti Virgin Atlantic Steve Ridgway ve čtvrtek řekl, že jeho podnik patří k zájemcům o bmi. Lufthansa už dříve uvedla, že snaha najít nového majitele pro bmi je jednou z možností, jimiž se teď firma zabývá. Pověřila už dokonce banky, aby zjistily, jaký je teď na trhu o bmi zájem.

Nejhodnotnějším majetkem společnosti bmi jsou odletová stání na londýnském letišti Heathrow. Analytik banky Citigroup Andrew Light v září odhadl, že jejich cena se může pohybovat kolem 460 milionů eur (asi 11,4 miliardy Kč).

Šéf IAG Willie Walsh zájem o bmi neskrývá. Společnost British Airways navíc už v září od bmi převzala šest odletových stání na letišti Heathrow, cenu ale nezveřejnila. Televizní stanice Sky News už dříve informovala, že aerolinky British Airways už mají návrh na převzetí vypracovaný. Zatím ale není jasné, zda se British Airways a Lufthansa dohodnou.

"Společnost Virgin Atlantic by jim pořád ještě mohla udělat čáru přes rozpočet," uvedl jeden ze zdrojů. Lufthansa ani IAG se k informacím zdrojů nechtěly vyjadřovat.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru