Japonský výrobce elektroniky Sony stahuje do servisů po celém světě 1,6 milionu televizorů Bravia s obrazovkou z tekutých krystalů kvůli možným vadným součástkám. Televizory se prodávaly hlavně v Evropě a ve Spojených státech. Uvedla to společnost v dnešním prohlášení.

Firma uvedla, že v Japonsku zaznamenala 11 incidentů, při kterých se začalo z televizoru kouřit nebo se roztavily některé součástky. Zatím však nebylo hlášeno žádné zranění či škody na jiném zařízení než na televizorech. Tyto vadné komponenty mohou být i v dalších televizorech prodávaných po celém světě.

Podle české pobočky firmy nebyl v Evropě dosud zjištěn ani jeden případ přehřátí komponentu v televizoru Bravia.

Majitelé modelů KDL-40D3400, KDL-40D3500, KDL-40D3550, KDL-40D3660, KDL-40V3000, KDL-40W3000, KDL-40X3000 a KDL-40X3500 v Česku a na Slovensku se přesto mají obrátit na nejbližší autorizované servisní středisko Sony. Jejich seznam najdou na www.sony.cz.

Podle informací serveru BBC má být návštěva technika doma zdarma. Sony ale nenabízí možnost vrácení výrobku.

Pokud uživatelé zaregistrují u svého televizoru Bravia podezřelé zvuky, zápach či kouř, mají přístroj okamžitě odpojit od sítě, uvádí se v prohlášení firmy.

Televizory, ve kterých mohou být vadné součástky, Sony vyrobila v letech 2007 a 2008.  

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru