Návrh reformy vysokých škol počítá s financováním podle kvality, slučováním menších škol či zavedením školného. Změny připravované šest let představil v pátek ministr školství. Paragrafované znění nového zákona chce připravit do června 2012.

Největší nelibost mezi akademiky i samotnými studenty vyvolává zavedení školného.

1. Rozdělení škol

Dobešova reforma počítá s rozdělením vysokých škol na výzkumné, kterých bude jen pár a budou se věnovat vzdělávání nejnadanějších studentů a budoucích vědců. Pouze tento typ škol bude mít doktorská studia. Ostatní školy, zaměřené na praktické vzdělávání, si ponechají bakalářské a magisterské obory.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.