Rakouská bankovní skupina Erste Group Bank nemá v úmyslu stáhnout se z maďarského trhu, i když hospodářskou politiku tamní vlády považuje za nepřátelskou.

Kapitál na další rozvoj podnikání ale budou Rakušané investovat jinde. Podle maďarského serveru napi.hu to řekl šéf banky Andreas Treichl. Erste je významným hráčem na trhu střední a východní Evropy, vlastní například Českou spořitelnu.

 

"Nedopustíme, aby nás vyhnala nepřátelská hospodářská politika, která Maďarsko vážně poškozuje," řekl podle serveru Treichl. Investoři se podle něj od Maďarska odvrátí a budou raději investovat v okolních zemích, mimo jiné v České republice, Rumunsku nebo na Slovensku.

Erste podle Treichla poskytne své maďarské součásti dostatek kapitálu, takže ústav bude plnit požadavek na minimální kapitálovou přiměřenost a na likviditu. Nad tento minimální rámec ale bude investice odklánět do jiných zemí, podotýká agentura Reuters.

 

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru