Železniční dopravce RegioJet finišuje své přípravy na historický vstup na české koleje. Společnost ve čtvrtek uspořádala prezentační jízdu pro novináře a obchodní partnery, při které představila své žluté vlaky.

RegioJet vstoupí na český trh v pondělí, když bude operovat na trati Praha – Pardubice – Ostrava – Havířov. Jedná se o historicky první vstup soukromého doprace na české tratě, který nebude dotován státem, tedy penězi daňových poplatníků.

Firma začíná s ojetými vozy z Rakouska, které ale vypadají téměř jako nové. Vagon soupravy má kapacitu maximálně 50 osob.  Najdete v nich například kožené sedačky, koberce, klimatizaci a pro každého pasažéra jednu elektrickou zásuvku. Ve vlaku také funguje wi-fi připojení, i když je zatím slabé.

Cílem majitele Student Agency Radima Jančury je poskytnout cestujícím maximální komfort, na kterém založil  svůj byznys i v autobusové dopravě. K němu by měly přispět, podobně jako ve žlutých autobusech, stevardky. V každém vagonu tak bude jedna.

Žluté vlaky vyrážejí na české tratě. V každém vagonu stevardka a čerstvé potraviny
Radim Jančura

,,Stevardka tam není od toho, aby dělala služby průvodčí, ale aby se o vás starala. Každý cestující dostává zdarma vodu, noviny, časopisy, a následně si objednává italskou kávu," řekl novinářům Jančura.

 

Specifikem nových žlutých vlaků je i jídelní lístek. Jančura by totiž chtěl lidi naučit ve vlaku opět jíst. Cestující tak bude mít možnost si za nízkonákladové ceny objednat čerstvé potraviny a jídlo.

,,Cílem je naučit opravdu cestující, aby si nekupovali staré bagety na nádražích, a koupili si kvaltiní jídlo ve vlaku a vychutnávali si ho během jízdy," doplnil Jančura.

První jízda vlaku RegioJet se uskuteční v pondělí 26. září. Denně budou na trase Praha – Ostrava – Havířov jezdit tři páry vlaků. Od prosince se pak jízdní řády změní, vlaky budou jezdit každé dvě hodiny, ve špičce dokonce každou hodinu. Nejlevnější lístek vyjde na 230 korun.

Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru