Trosky umělé družice, která dvě desetiletí ve službách Amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) zkoumala klima, se přibližují k Zemi. Podle posledních odhadů by mohly dopadnout, zatím neznámo kam, během pátečního večera, možná noci, našeho času.

Vyřazený satelit padající z oběžné dráhy pravděpodobně nezasáhne území Severní Ameriky. A jak tvrdí Derrick Pitts, hlavní astronom Franklinova Institutu, nejspíš nezasáhne ani Antarktidu. "Je stále velmi brzy s jistotou předvídat čas a místo návratu," uvedla ale NASA ve svém prohlášení.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.